Bez náhradnej podprsenky ani na krok

Ako ste sa mohli dočítať v mojom príbehu, na moju prvú dobrodružnú exotickú cestu ma vyšikoval môj kamoš Filip. Dostala som zopár užitočných rád, požičal mi knižného sprievodcu a nezabudol niekoľko krát zdôrazniť: „A zbaľ sa na ľahko! V Ázii si všetko, čo ti bude chýbať, kúpiš. A ešte aj za babku! Veď, oni tam majú všetko. Odtiaľ sa to k nám predsa dováža.“

Áno je to tak. Všetkého je tam hojne a je to tam za babku, ale keďže Filip je chlap, nedostala som detailné inštrukcie o spodnom prádle. Poslúchla som na slovo a vyrazila na ľahko. Keď som sa balila, suverénne som rukou neskúsenej cestovateľky hodila bokom všetky podprsenky, okrem jednej, ktorá netlačí. Veď v prvom meste si zoženiem novú a za babku a potom mi tie z domu budú len zavadzať. Zatiaľ si budem tu jednu prepierať. Áno prepierala som ju… celé dva mesiace! : )

Niežeby v celej Juhovýchodnej Ázii neboli podprsenky, to teda nie. Všade bolo všetkého dosť a za babku, len moje číslo nikde. Žeby ich všetky vyviezli do Európy? Veľmi rýchlo som si uvedomila, že asi áno. Všetky „normálne“ veľkosti vyviezli do Európy a doma v Ázii si nechali len také… mini, ázijské. Veď ktorá turistka by si tam prišla na trh so suvenírmi kúpiť podprsenku?

Celé moje dobrodružstvo sa teda podvedome nieslo v znamení hľadania novej podprsenky. Stal sa z toho taký tik. Nevedela som si pomôcť, ale kdekoľvek som zbadala trh, rozbúchalo sa mi srdce a išla som omrknúť, či nenájdem svoje šťastie s tým správnym košíkom a obvodom. Ženy, poznáte ten pocit, keď si myslite, že nás vás predsa musí byt vidieť, že nie je všetko v poriadku, hoci to viete iba vy. Mala som pocit, že všetci vedia, že tú podprsenku mám na sebe už vyše mesiaca.

Takže moja rada číslo jedna: Na cesty na ľahko, ale aj s náhradnou podprsenkou.

Podobné príbehy nájdete v mojich knihách zo série Úsmevné pocitopisy:
 

Časom a skúsenosťami som sa naozaj naučila cestovať „naľahko“.  Viac praktických rád nájdete v mojom cestovateľskom zozname, podľa ktorého sa dnes viem zbaliť a cestovať len s príručnou batožinou.  Stiahnite si ho tu nižšie, alebo si link naň nájdete ako bonus v mojich knihách zo série Úsmevné pocitopisy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *